هدایای سازمانی

هدایای سازمانی

به طور کلی هدیه دادن یک رسم زیبا و دیرینه است که احساس خوشایندی را به فرده هدیه دهنده و هدیه گیرنده منتقل می‌کند. هدیه ی سازمانی آن دسته از هدایای هستند که مدیر یک سازمان یا مجموعه به قصد ایجاد ذوق و اشتیاق به کارمندان خود می‌دهد. این هدایا نقش بزرگی در ایجاد حس اعتماد، وفاداری و رضایت بین یک اداره یا ساز با مشتریان و کارمندان خود دارد. ما امروز قصد داریم در این نوشتار نکات جذاب و شنیدنی را در بحث هدایای سازمانی برای شما بازگو کنیم.
صاحبان کسب و کار‌ها، مدیران شرکت‌های بزرگ و کوچک و دارندگان تولیدی‌ها جزء آن دسته از افرادی هستند که به داشتن اطلاعات درباره هدیای سازمان نیاز ویژه‌ای دارند. علت این نیاز ویژه‌ نیز تاثیر بالایی است که این قبیل هدایا می‌توانند بر افراد بگذارند. پس اگر شما هم دوست دارید با کمک این اهرم به کسب و کار خود جانی دوباره ببخشید و به قولی ایجاد رونق کنید با ما همراه باشید.

 Handicrafts

دلایل اهمیت هدایای سازمانی

قطعا همه شما تا کنون حداقل یکبار به کسی هدیه داده‌اید، یا از شخصی هدیه دریافت کرده‌اید. همین تجربه کافی است تا بتوانید احساس خوشایند این رفتار نیکو را درک کنید. پس چه خوب است اگر مدیر یک سازمان نیز در جشن‌ها، عیدها و مناسبت‌های دیگر به سایر عضوهای سازمان هدایای زیبا بدهد. کمترین حسن انجام این‌ کار القای حس ارزشمند بودن به کارکنان است. بدین ترتیب افراد زیر دست متوجه خواهند شد که برای بالا دستی‌های خود دارای ارزش، احترام و اهمیت هستند. قطعا این افراد با دلگرمی بیشتری به فعالیت‌های کاری خود می‌پردازند و بدین ترتیب مجموعه شاهد پیشرفت روز افزون خود خواهد بود.
تحقیقات روانشناسان اثبات کرده است که احساس قلبی و روحیات افراد به طور مستقیم روی نحوه عملکرد و سطح بهروری آن‌ها تاثیر می‌گذارد. چه چیزی بیشتر از هدیه دادن می‌تواند روحیه افراد را بهبود ببخشد؟ از مزیت‌های دیگر هدیه دادن به اعضای سازمان افزایش حس همبستگی بین اعضای سازمان با مدیران است. همین احساس همبستگی می‌تواند باعث جلوگیری از بروز بسیاری اختلافات بی دلیل بین اعضا باشد. علاوه بر این هدایای سازمانی می‌توانند یک تبلیغ گسترده و پر بازده برای محصول و خدمات شرکت باشند. به طوری که هر یک از اعضای سازمان درست مثل یک نماینده تبلیغاتی، در بین اعضای خانواده و دوستان خود باشند.

Handicrafts

نکات مهم در انتخاب هدایای سازمانی

اما نکته اینجاست تهیه و انتخاب هدیه سازمانی به همین سادگی‌ها هم نیست. انتخاب هدیه برای یک نفر هم می‌تواند یک چالش بزرگ و بسیار دشوار باشد. حال فکرش را بکنید قرار است یک هدیه برای تعداد زیادی انسان با خصوصیات و علایق مختلف انتخاب کنید. هدیه‌ای که کلیشه‌ای و تکراری نباشد و در کنار آن کاربردی باشد. در نظر گرفتن سلیقه تمام افراد یک سازمان به راستی می‌تواند یک چالش سخت و یک تصمیم غیر ممکن باشد. اما اصلا نگران نباشید همیشه وسایلی وجود دارند که به دل بیشتر افراد می‌نشینند. از خودکارهای نفیس و زیبا گرفته‌ تا تقویم و ساعت هدایای گران‌ قیمت‌تر همگی می‌توانند یک انتخاب ایده‌آل باشند خبر خوب این است که گزینه‌های زیادی در این زمین لرزه وجود دارد.
البته امروزه سایت‌ها و شرکت‌های زیادی وجود دارند که در باب تهیه هدایای سازمانی فعالیت می‌کنند. چرا که بحث تهیه یک هدیه در تعداد بالا با کیفیت و ظاهری مشابه خود به تنهایی نمی‌تواند کار دشواری باشد که این قبیل شرکت‌ها آن را آسان ساخته‌اند. این سایت‌ها اغلب پک‌های هدیه از قبل طراحی شده‌ای دارند که به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند. پک‌های هدایای سازمانی می‌تواند شامل:
اقلام خوراکی نظیر برنج، چای، مغزیجات و حبوبات و….
هدایای کلاسیک مانند تابلو، فرش آنتیک، قاب عکس و….
هدایای خاص نظیر انواع دم‌نوش، عود، بادی اسپلش، اسپری، گل، گلدان و…
اقلام سنتی
ظروف سفالی، مسی، برنجی، چینی و نضایر آن
به همین دلیل است که می‌گوییم مراجعه به شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مخصوص ارائه هدایای سازمانی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. زیرا شما می‌توانید تنوع بالایی از محصولات مناسب برای هدیه سازمانی را مشاهده کنید. انتخاب در این محل‌ها بدون دغدغه و نگرانی جهت چگونگی کادو کرده یا بسته بندی این وسایل و یا تهیه آن‌ها در تعداد بالا صورت می‌گیرد.

Handicrafts

استفاده از صنایع دستی برای هدیای سازمانی

صنایع دستی همواره یکی از بهترین گزینه‌ها به عنوان هدایای سازمانی هستند. چرا که این هدایا می‌توانند در کنار القای حس دوستی بیانگر فرهنگ بومی و اصالت افراد نیز باشند. قطعا همه افراد با دیدن صنایع دستی شهر و اقلیم خود احساس اصالت می‌کنند. هر سازمان می‌تواند با توجه به اقلیمی که در آن قرار گرفته است صنایع مخصوص به آن اقلیم را به کارمندان خود هدیه کند.
از مزیت‌های بزرگ انتخاب صنایع دستی به عنوان هدیه سازمانی کمک به افرادی بومی است که از طریق تولید این محصولات برای خود کسب درآمد می‌کنند. بدین ترتیب ما در کنار حفظ اصالت و نمایش صنایع دستی شهر یا استان خود به سایرین با حمایت از تولید‌کنندگان این وسایل به حفظ این صنایع دستی نیز کمک کرده‌ایم. همه ما با شنیدن کلمه صنایع دستی ممکن است به یاد وسایل قدیمی و کهنه بیفتیم اما حقیقت می‌تواند کاملا متفاوت باشد، در سال‌های اخیر و با اضافه شدن نوآوری در تولید صنایع دستی، این وسایل در عین زیبایی و حفظ اصالت بسیار بروز، مدرن و کاربردی شدند. از همه مهم‌تر زمانی شما می‌توانید تاثیر دلخواه خود را بر شخص هدیه گیرنده بگذارید که بتوانید سلیقه آن را شناسایی کنید و هدیه باب میل او را تهیه کنید. برای ایرانی چه چیزی می‌تواند از صنایع دستی خوش رنگ و لعاب کشورش جذاب‌تر باشد. واقعیت این است که این صنایع دستی با حس‌ و حال و خلق و خوی ایرانیان عجین شده وبه خوبی می‌تواند حال دل آن‌ها را بهتر کند.

Handicrafts

توجیح اقتصادی هدایای سازمانی

قطعا تهیه و تدارک هدیه برای یک جمع هزینه‌ زیادی در بر خواهد داشت. حال هر چقدر هم که تعداد اعضا کم باشد یا هدیه انتخاب شده کوچک باشد نمی‌توان هزینه نهایی را نا دیده گرفت. با این وجود خرید هدیه سازمانی یک امر کاملا اقتصادی است. چرا که همان‌طور که پیش از این گفته شده باعث افزایش نشاط بین کارمندان و افزایش بهروری افراد می‌شود.
علاوه بر آن شما می‌توانید هدایای سازمانی را با آرم، لوگو و اسم شرکت یا تولیدی خود سفارش دهید و بدین ترتیب از این هدایا تحت عنوان چندین واحد تبلیغات سیار استفاده کنید. نکته مورد اهمیت دیگر در بحث اقتصادی دادن هدایای سازمانی خرید از فروشندگان معتبر است. سعی کنید از مراکزی خرید کنید که به سفارشات با تعداد باتر تخیف ویژه بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *